• Akropol - Ateny
 • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
 • Zakynthos - Zatoka Wraku
 • Koloseum - Rzym
 • Lizbona - zabytkowy tramwaj
 • Tulum Meksyk
No pictures in gallery
Dambulla Sri Lanka

Dambulla - miasto w środkowej części Sri Lanki położone ok. 150 km na wschód od Kolombo. W mieście znajduje się Złota Świątynia Dambulla, a właściwie kompleks pięciu świątyń skalnych wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Aby dostać się do kompleksu skalnych należy pokonać ok. 160 m w górę. Przed wejściem do świątyń należy zdjąć obuwie, które można zostawić za 25 Rs w przechowalni. Zwiedzając świątynie należy pamiętać, że kobiety powinny mieć zakryte ramiona i kolana, a mężczyźni tylko kolana (dotyczy też innych świątyń). Tu należy zwrócić uwagę, że pokonując plac w czasie największego upału można poparzyć sobie stopy. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w skarpetki, które będą też potrzebne przy zwiedzaniu innych świątyń.

Pamukkale Turcja

Pamukkale (Bawełniana twierdza) – turecka miejscowość, która słynie z wapiennych osadów powstałych na zboczu góry Cökelez.

Kapadocja

Kapadocja magiczna kraina w Turcji znajduje się w centralnej Anatolii. Wulkany oraz deszcz, śnieg i wiatr ukształtowały wspaniały księżycowy krajobraz. Można też zobaczyć wydrążone w miękkiej skale domy, tunele oraz podziemne miasta. Część tej krainy wpisana jest na listę Dziedzictwa Kultury Unesco. Dla chętnych istnieje możliwość przelotu balonem o świcie, co stanowi niesamowitą atrakcję. Ze względu na odległość najwygodniejszą formą zobaczenia Kapadocji jest zorganizowana dwu dniowa wycieczka. Wyjazd z Alanyi o 3.30 w nocy i powrót ok. godziny 21 następnego dnia wraz z noclegiem w hotelu. Można tam też dotrzeć wypożyczonym samochodem, ale taniej ani wygodniej nie będzie, gdyż do pokonania z Alanyi jest ok. 1 200 km.

 

Santo Domingo

Santo Domingo stolica Dominikany

Puerto Plata Dominikana

Puerto Plata Dominikana

Śnieżka

Śnieżka 1602 m n.p.m. najwyższy szczyt Karkonoszy, Sudetów i Czech.

 

Santa Teresa

Santa Teresa dzielnica Rio de Janeiro

Opis

Maracana

Stadion Maracana w Rio de Janeiro

Opis stadionu

Ogród Botaniczny (Jardim Botanico) w Rio de Janeiro

Ogród Botaniczny (Jardim Botanico) w Rio de Janeiro

Więcej - opis

Hotel Windsor Oceanico Rio de Janeiro
Hotel Windsor Oceanico Rio de Janeiro

Pełny opis

Rio de Janeiro Głowa Cukru

Głowa Cukru - góra usytuowana w Rio de Janeiro w Brazylii. Wznosi się na wysokość 396 m n.p.m.

Góra jest jednym granitowo-kwarcowym monolitem wyrastającym prosto z Oceanu Atlantyckiego. Znajduje się na terenie utworzonego w 2006 roku Parku Narodowego Góry Cukrowej i Wzgórza Urca. Od 2012 roku park znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na górę można wjechać kolejką linową, która może pomieścić 65 pasażerów. Została wybudowana w 1912 roku, a odbudowana i wyremontowana na przełomie lat 1972 i 1973.

Można się też wspiąć po jednej z 270 tras wspinaczkowych.

Plantacja przypraw

Wizyta na plantacji przypraw na Zanzibarze

Jozani Forest

Park Narodowy Jozani Forest (Chwaka Bay) to jedyny park narodowy znajdujący się na Zanzibarze. Park zajmuje obszar ok. 50 km2. Wstęp kosztuje ok. 10 USD i wejście do parku odbywa się z przewodnikiem, który oprowadza po parku. Więcej

Zdjęcia

Stone Town Zanzibar

Stone Town Zanzibar

Jedyne miasto na Zanzibarze

Prison Island Zanzibar

Prison Island Zanzibar

Więcej informacji

 • Ostatnio dodane
   
  Dodane : wtorek, 12, październik 2021
  Dodane : wtorek, 12, październik 2021
  Dodane : wtorek, 12, październik 2021