• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie i przejazd pociągiem retro

 

 Od końca kwietnia do końca września kursuje pociąg retro, który startuje o godzinie 9.50 z Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Bilety można kupić przez Internet z rezerwacją konkretnych miejsc w wagonie za 29 złotych (2018 r.). Najpierw następuje  zwiedzania muzealnego skansenu z przewodnikiem, na którym zgromadzona jest największa ilość zabytkowego taboru wąskotorowego w Europie. O 10:30 rusza pociąg. Najpierw jedzie przez Sochaczew w stronę Wilcza Tułowskiego. Po godzinie, zabytkowy skład dociera na skraj Kampinoskiego Parku Narodowego.

Po krótkiej opowieści przewodniczki o Puszczy Kampinoskiej pociąg zabiera pasażerów do stacji Tułowice, gdzie po 5 minutowym spacerze dochodzimy do  Osady Puszczańskiej nad kanałem Łasica. Tam znajdują się wiaty, gdzie można odpocząć oraz bufet z grillem, gdzie można kupić karkówkę, kaszankę oraz napoje lub zabrać własny prowiant. Dla chętnych są  zorganizowane są trzy ogniska, gdzie samodzielnie można opiec kiełbasę.

O 14:14 zabytkowy skład odjeżdża do Sochaczewa, gdzie dojeżdża o godzinie 15.20. Wszystko odbywa się jak to na kolei zgodnie z rozkładem jazdy.

                                                                                        

PROGRAM WYCIECZKI POCIĄGIEM RETRO

– 9.50 – zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem
– 10.30 – odjazd pociągu ze stacji Sochaczew Wąskotorowy
– 11.45 – przyjazd pociągu do Wilcz Tułowskich i spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej
– 12.25 – koniec spaceru i odjazd pociągu do Tułowic
– 12.34 – piknik z ogniskiem nad rzeką Łasicą w Tułowicach
– 14.14 – odjazd pociągu do Sochaczewa
– 15.20 – przyjazd pociągu do stacji Sochaczew Wąskotorowy

Pociągi rozkładowe kursują bez względu na frekwencję w każdą sobotę od końca kwietnia do końca września, w każdą środę lipca i sierpnia, a także w każdą niedzielę od początku lipca do końca września 2018 r. Zabytkowy skład  jest ciągnięty przez lokomotywę parową lub spalinową.

Galeria zdjęć wkrótce