• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

Hotel Be Live Las Morlas Kuba Varadero

Hotel Be Live Las Morlas

Hotel położony w miejscowości Varadero, ok. 1 km od centrum. Na piechotę ulicą trzeba iść 15-20 minut do centrum Varadero,  można tam też dojść plażą.

Be Live Las MorlasObiekt należący do sieci Be Live oferuje 143 pokoje, rozmieszczone w 4-piętrowym budynku, który jest wyposażony w  windy. W kategorii kubańskiej hotel posiada 4*, w europejskiej raczej 3,5*. W pobliżu hotelu znajduje się Centrum Nurkowe "Barracuda" i Varadero Golf Club, które nie należą do hotelu i są dodatkowo płatne. W recepcji hotelowej można wymienić walutę na CUC.

Pokoje posiadają  łazienki  z wanną oraz suszarką do włosów. Na Kubie podobnie jak w Meksyku umywalka wraz z suszarką do włosów znajduje się w korytarzu przed łazienką. Pokoje są codziennie sprzątane i wymieniane są ręczniki. Każdy pokój jest klimatyzowany indywidualnie sterowanym klimatyzatorem, który pracuje bardzo głośno. W pokoju jest plaski telewizor z programami satelitarnymi (bez polskich kanałów), lodówka, sejf i balkon. Napięcie w sieci to 110V i są dwa gniazda na obudowie suszarki do włosów, które nie wymagają stosowania adaptera.

Be Live Las MorlasWyżywienie w formule All inclusive. Posiłki serwowane są w jadalni, w której nie ma klimatyzacji. Napoje, kawa i alkohole serwowane są w barze przy basenie w godz. 10.00-23.00 i w barze przy plaży w godz. 10.00 -17.00. Jedzenie jest smaczne, w sporym wyborze. Codziennie  kucharz na zamówienie przygotowuje różnego typu makarony oraz ryby lub mięsa robione na grillu. Podczas śniadania można zamówić jajka sadzone lub naleśniki. Do posiłków są napoje typu cola czy fanta oraz piwo i wino.

Bezpośrednio przy hotelu jest szeroka piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza. Leżaki i parasole na plaży są bezpłatne.

Recepcja hotelowa jest czynna 24 godziny na dobę. W hotelu jest wypożyczalnia samochodów i skuterów, kącik internetowy (dodatkowo płatny), sklep z biżuterią oraz pamiątkami i napojami. Hotel posiada duży parking.

 

Basen o nieregularnym kształcie zawiera słodką wodę, ma głębokość 1,30 - 1,70 m (leżaki bezpłatne, ręczniki na talon, który otrzymuje się przy przyjeździe do hotelu w recepcji). W hotelu działa  własny zespół animacyjny, którego występy ograniczają się do  różnego typu tańców nawet na wysokim poziomie ale przy dłuższym pobycie program artystyczny powtarza się i jest nudny.

Do Varadero można się dostać starym zabytkowym amerykańskim samochodem za ok. 10 CUC (ok. 40 zł), taksówką za 5 CUC (ok. 20 zł) lub piętrowym autobusem turystycznym, który jeździ z miasta Varadero z okolic portu na sam koniec półwyspu Hicacos, zatrzymując się przy każdym hotelu, delfinarium itp. Całodzienny bilet uprawniający do nieograniczonej ilości przejazdów kosztuje 5 CUC.

Hotel godny polecenia ze względu na położenie nad samym morzem i blisko miasta Varadero. Pokoje nie są pierwszej świeżości ale wszystko działa poprawnie. Uwaga na wodę w kranach jest gorąca ma 50º C.

Więcej fotek z hotelu.