• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

HOTEL MAJESTIC&SPA (ZAKYNTHOS LAGANAS)HOTEL MAJESTIC&SPA (ZAKYNTHOS LAGANAS)

 

Majestic&Spa ZakynthosHotel położony w samym centrum chyba najbardziej rozrywkowej miejscowości na wyspie Zakyntos jaką jest Laganas.

Hotel składa się z kilku dwu piętrowych budynków, które są rozmieszczone na krańcach działki. W budynku najbliżej ulicy umieszczona jest recepcja, restauracja i bar.

Restauracja serwuje dobre posiłki, czasem występują problemy z dystrybutorem soków, który czasami wydaje wodę zamiast soku. Niekiedy występują problemy ze znalezieniem wolnego stolika.

Z barem występuje poważniejszy problem. Przy opcji All ktoś ustalił zasady, że do 21 można dostać dwa drinki a pomiędzy 21 a 23 (zamknięcie) tylko jednego drinka. Powoduje to koszmarne kolejki do baru w ciągu dnia nie mówiąc o wieczorowej porze tym bardziej, że tylko w porach obiadu i kolacji drinki i napoje wydawane są w szklanych naczyniach w innym czasie w małych plastikowych kubeczkach. Barmani nie są mile ustosunkowani do gości hotelowych.

Pokoje są ładnie wyposażone w wygodne łóżka (nawet dostawki) jest mała lodówka, indywidualnie sterowana klimatyzacja. Okna balkonowe oprócz normalnych drzwi są wyposażone w elektrycznie sterowane rolety. Pokoje są sprzątane codziennie dwa razy na tydzień następuje wymiana ręczników pościeli. W pokojach jest telewizor (LCD) ale z polskich programów jest tylko VIVA i jeszcze jakiś program gdzie nie ma informacji tylko reklamy i jakieś stare filmy.

Łazienka z wanną.

Problemem jest szafa ubraniowa, w której brak jest półek.

Basen jest umiejscowiony blisko baru. Przejście mostkiem ponad wodą. Basen jest mały i płytki. Najgłębsze miejsca 1,6 m. co powoduje, że szanse na pływanie są małe bo ktoś w basenie gra w piłkę lub pływa na materacu albo stoi na środku i z kimś rozmawia. Parasole i leżaki w ilości na styk w stosunku do gości hotelowych i są bezpłatne.

W pobliżu recepcji są dwa komputery z dostępem do Internetu (płatne), dwa komputery z grami (płatne) oraz bilard też płatny.

Więcej fotek hotelu.

Miasto Laganas.

Po wyjściu z hotelu przy głównej ulicy mamy cała masę restauracji, barów, sklepów z pamiątkami itp. Wszystko to żyje do późnych godzin nocnych a dyskoteki do rana.

Plaża

Po wyjściu z hotelu i skręceniu w lewo dochodzimy do morza. Plaża ma ok. 5 km. Za leżaki i parasole płacimy. Za plażą  restauracje i inne knajpki w  ogromnej ilości.

Wypożyczalnie samochodów.

W miasteczku Laganas jest kilka wypożyczalni samochodów, quadów i skuterów, z tym, że szczególnie jeżeli chodzi o samochody ta mają ich po kilka sztuk. Dobrym pomysłem jest dokonanie rezerwacji konkretnego auta na 1-2 dni bo tyle czasu trzeba na obejrzenie całej wyspy z samochodu. Drogi wąskie i dosyć górzyste. W każdej wypożyczalni dają mapę wyspy.

Wycieczki fakultatywne.

Można kupić u polskiego rezydenta, ale jest drogo. Po wyjściu z hotelu w lewo za ok. 50 m jest stoisko, gdzie sprzedają wycieczki. Obsługuje je Słowak, który mówi po polsku.

Statek dookoła wyspy z oglądaniem zatoki wraku i kąpielą w morzu, oglądanie błękitnych grot i jeszcze dwie kąpiele w morzu. Pływa statek Delfini Cena na „mieście” 18 E a u rezydenta 28E. Cena z transferem z i do hotelu.

Kefalonia największa z wysp Jońskich

Wycieczka promowo-autokarowa.

Wyjazd z rana o godz. 7.00 spod hotelu ,dojazd na drugi koniec wyspy autokarem potem prom zwiedzanie Kefalonii (klasztor św. Gerasimosa, podziemne jezioro, grota, plaża Myrtos).

Na mieście 30E u rezydenta 45 E.

Przewodnik mówi po angielsku, grecku i włosku.

Więcej fotek z Zakynthos.

 

GALERIA ZDJĘĆ HOTELU