• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

Marina Scorpio&Corfu Majorka

MARINA SCORPIO&CORFU

 Marina&Scorpio Majorka

 Zespół dwóch podobnych do siebie hoteli w małej miejscowości Cala d’ Or na Majorce. Hotele mają tylko 3*, ale to zapewne ze względu na mały i płytki basen, który jest do dyspozycji gości hotelowych. Ale za to hotele posiadają własną plaże

hotelową w uroczej zatoczce morskiej. Z pokoi, które mają balkony z widokiem na basen i morze można obserwować statki wycieczkowe, które wpływają do zatoki i zabierają pasażerów, wykonując przy tym manewr nawracania a potem wychodzą na pełne morze.

Pokoje są dość standardowo wyposażone, z indywidualnie sterowaną klimatyzacją i telewizorem.

Na parterze hotelu Marina jest restauracja, gdzie spożywa się doskonałe posiłki. Szczególnie urozmaicone są kolacje bo oprócz standardowego zestawu dań jest jeszcze pieczone mięso, kurczaki a nawet całe prosie. Do posiłków oprócz śniadań są dwa rodzaje wina, piwo, kawa i herbata, woda itp. Oprócz  tego bardzo blisko restauracji jest barek czynny do godz. 24.00 i jest doskonale zaopatrzony. Przy basenie jest jeszcze jeden barek czynny do godz. 18.00 i w czasie występów animacyjnych, gdzie można się nie tylko napić, ale serwuje się jeszcze frytki, hamburgery itp.

W hotelu codziennie są animacje. Do godz. 17.00 zajęcia dla dzieci i gry zespołowe dla starszych, a po kolacji występy zespołów i inne atrakcje na scenie koło basenu, wtedy też czynny jest bar. Kilka minut spacerem od hotelu jest małe miasteczko . Jest tam kilka restauracji , sklepów spożywczych i z pamiątkami, kilka wypożyczalni samochodów, plac zabaw dla dzieci z torem samochodowym a nawet apteka. Około kilometra od hotelu znajduje się port, w którym stoi „zaparkowanych” kilkadziesiąt naprawdę ładnych jachtów. Za portem jest właściwe miasteczko Cala Or gdzie są restauracje i bary z tańcami itp.

Hotel ma doskonale rozwiniętą opiekę medyczną. Każdy kto potrzebuje lekarza  telefonuje do centrum medycznego z obsługą w języku polskim i zamawia (jeżeli jest taka potrzeba) lekarza, który pojawia się w hotelu w ciągu godziny. Lekarz niestety nie mówi po polsku i trzeba zapłacić za wizytę.

Jedynym mankamentem hotelu jest mały i płytki basen. Brak jest też atrakcji typu dyskoteka. Dla ludzi, którzy jadą na Majorkę  aby rozkoszować się życiem nocnym ten hotel się nie nadaje. Najlepiej czuja się w tym hotelu osoby, które chcą wypocząć i rodziny z dziećmi. Podsumowując hotel jak najbardziej wart polecenia.

Więcej fotek z Majorki.