• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

Varadero

Varadero – miasto na Kubie, w prowincji Matanzas, położone na półwyspie Hicacos, jeden z największych kurortów na Kubie jak i na całych Karaibach.

Varadero plaża

Jadąc z Hawany lub z lotniska w okolicach Varadero trafimy na głównej drodze dojazdowej na punkt kontrolny osób wjeżdżających na półwysep oraz punkt poboru opłat za wjazd.

W mieście mieszka ok. 25 tyś. mieszkańców. Cały półwysep Hicacos zwany jest potocznie Varadero. Z jednej strony półwyspu jest ok. 20 km piaszczystej plaży jednej z najładniejszych na Kubie, a z drugiej strony  las namorzynowy.  Na półwyspie i w samym mieście Varadero znajduje się kilkadziesiąt hoteli zwykle wyższej klasy z basenami i bezpośrednim dostępem do morza. W Varadero jest kilkanaście restauracji i sklepów oraz kilka klubów z muzyką na żywo. Z Varadero na koniec półwyspu jeździ wycieczkowy piętrowy autobus, do godz. 21 w dni powszednie, a w dni świąteczne do godz. 18. Bilet kosztuje 5 CUC (ok. 20 zł) i uprawnia do całodziennej jazdy autobusem, który zatrzymuje się przy każdym hotelu i na każde machniecie ręki. Port w Varadero jest jednym z głównych portów w okolicy. W porcie można kupić świeże ryby i owoce morza.

Delfinarium Varadero

Jedna z atrakcji turystycznych Kuby. Spektakle z udziałem delfinów oraz możliwość pływania z tymi ssakami.

W okolicach Varadero znajduje się międzynarodowy port lotniczy. Jest to drugie pod względem wielkości i ilości obsługiwanych pasażerów lotnisko na Kubie.

W Varadero znajduje się Park Josone Retro. Jego główną atrakcją jest duże jezioro, które przyciąga mieszkańców miasta oraz ptaki. W parku można odpocząć i zjeść posiłek w jednej z kilku restauracji.

Park Josone Retro

 

 

 

 

 

 

 

Więcej fotek z Varadero