• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

Trinidad

Trinidad de Cuba - miasto położone w środkowej części Kuby powszechnie nazywane „klejnotem Kuby”, w prowincji Sancti Spíritus, na wzgórzach w pobliżu Morza Karaibskiego i zamieszkane przez około 73 tys. ludzi. W XVIII wieku był to jeden z wiodących ośrodków handlu cukrem w Nowym Świecie, obecnie jedna z głównych atrakcji turystycznych wyspy. Kolonialna starówka wpisana została w 1988 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Trinidad nie jest usytuowany bezpośrednio na wybrzeżu. Wybudowano go w głębi lądu, aby chronić miasto przed napadami piratów.
trinidadNajważniejsze zabytki miasta skupiają się wokół centralnie położonego Plaza Mayor. Należy do nich barokowa katedra oraz były klasztor świętego Franciszka (Convento San Francisco) z charakterystyczną dzwonnicą. Ulubionym miejscem spotkań mieszkańców jest natomiast plac przed zamkniętym kościołem Nuestra Señora de la Candelaria, najstarszą świątynią miasta położoną na wzgórzu przy granicy miejscowości. Spośród lokalnych obyczajów na uwagę zasługują klatki dla kanarków, zawieszane przez mieszkańców przy wejściach do pomalowanych w ciepłe barwy kamienic, mające zapewniać szczęście i dostatek. Trinidad słynie na Kubie z koronkarstwa. Miasto zachwyca kolonialną architekturą, zachowaną dzięki wpisaniu na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

TrinidadMiasto ma duże problemy z wodą. Do wielu miejsc w centrum miasta wodę dowozi stary traktor Białoruś z zainstalowanym zbiornikiem. W centrum miasta jest zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi.

 

 

 

 

 

Więcej fotek z Trinidad