• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

Koh-Chang (wyspa słonia) w Tajlandii

Koh Chang to piękna wyspa na północy Tajlandii. ‘Chang’ po tajsku znaczy ‘słoń’- i to właśnie tam pierwszy raz podczas naszego miesięcznego pobytu w Azji, mieliśmy okazję zobaczyć słonie.

Wyspa ta znacznie różni się od turystycznych wysp na południu Tajlandii. Koh Chang jest chłodniejsze, mniej jest palm, więcej drzew liściastych. Można powiedzieć, że przyroda jest tu bardziej europejska.

Niemniej jednak wciąż czuć tu egzotykę- może jest ciepłe, tereny ekstremalnie górzyste, a przy drodze spotkać można ciekawskie małpy.

Zatrzymaliśmy się w uroczym bungalowie Saffron on the Sea. Domki znajdowały się niemal w dżungli, tuż nad brzegiem morza. Niestety, plaża była kamienista, więc żeby się wykąpać, musieliśmy jechać parę kilometrów dalej.

Nie był to jednak problemu, bo mieliśmy wypożyczony skuter za jedyne 20 zł dziennie.

To właśnie na wyspie Koh Chang pierwszy raz odważyliśmy się wypożyczyć samochód. Wymagało to sporej odwagi, bo teren jest tam bardzo górzysty, a ruch- jak to w Tajlandii- lewostronny. Warto było! Dotarliśmy w miejsca, gdzie nie dojechałby skuter. W dodatku po drodze złapał nas deszcz, co było dla nas niesamowitym przeżyciem (przez ostatni miesiąc jedyne co widzieliśmy to bezchmurne niebo).

Szczególnie polecamy zwiedzenie wodospadów na wyspie Koh Chang! Są przepiękne, można nawet się w nich wykąpać. Niestety wstęp jest płatny i dość drogi jak na Tajskie warunki – kosztuje 200 batów, czyli 20zl od osoby. Naszym zdaniem warto.

pozdrawiamy,
Karolina i Patryk

Zapraszamy na nasz facebook:
http://www.facebook.com/karolinapatryk