• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

Wycieczka do Lizbony

Wycieczka Lizbona – Fatima (dwa dni)

LizbonaWyjazd w godzinach rannych po drodze postój z czasem na zjedzenie śniadania. Ok. godz. 10-11 przyjazd do Lizbony, przejazd mostem 25 czerwca na drugą stronę rzeki Tag do dzielnicy Belem. Pierwszy punkt wycieczki to zwiedzanie katedry Hieronimitów. Katedrę w 1983 roku wpisano na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. 13 grudnia 2007 roku podczas szczytu Unii Europejskiej, na terenie klasztoru podpisano formalnie tzw. Traktat Reformujący Unię Europejską, odtąd nazwany Traktatem Lizbońskim. Wśród osób podpisujących Traktat jest też podpis Premiera Donalda Tuska.

Tore de Belem to militarna budowla na zachodnim przedmieściu Belem niedaleko Klasztoru Hieronimitów. Wieża w epoce wielkich odkryć geograficznych pełniła rolę strażnicy lizbońskiego portu. W tamtych czasach znajdowała się na środku rzeki Tag. W wyniku wielkiego trzęsienia ziemi z 1775 roku budowla została przeniesiona ze środka rzeki w obecne miejsce. W 1983 roku obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Pomnik Odkrywców

Monumentalny pomnik znajdujący się w dzielnicy Belem. Pomnik przedstawia ważne postacie z okresu wielkich odkryć geograficznych. Na szczycie pomnika jest taras widokowy. Wjazd windą na górę jest płatny.

Tramwaje

Będąc w Lizbonie koniecznie należy odbyć przejażdżkę zabytkowym tramwajem. Jazda tramwajem dostarcza ciekawych doznań, kiedy tramwaj ociera się prawie o ściany budynku lub parkujące w pobliżu samochody. Co najciekawsze z tych tramwajów korzystają mieszkańcy miasta, aby dojechać do domu lub pracy. Bilet 2,5 E. Najsłynniejsza i opisywana w przewodnikach jest linia 28. Dla tych co nie mają dużo czasu poleca się linię 12, która zaczyna i kończy bieg w jednym miejscu zataczając koło jadąc krętymi uliczkami i wracając na początek trasy. Tramwaj pokonuje trasę w 25-30 minut.

Więcej fotek z Lizbony

Fatima