• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

Lanzarote Wyspy Kanaryjskie

Puerto Del Carmen

Lanzarote

Najbardziej rozrywkowe miejsce na Lanzarote. Na przestrzeni kilku kilometrów biegnie nadmorska a właściwie nadoceaniczna promenada, przy której są restauracje, bary, sklepy z pamiątkami itp.

 

 

 

 

Wycieczki

Biuro podróży Alfa Star nie ma w swojej ofercie wycieczek w języku polskim, o czym dowiaduje się człowiek dopiero na miejscu. Nie ma o tym ani słowa w katalogu. „NNa mieście” te same wycieczki w języku angielskim lub niemieckim kosztują o  ok. 19 E mniej niż u rezydenta i w cenę wliczony jest obiad wraz z napojami i winem, więc po co przepłacać.

 

Lanzarote

Wycieczka zaczyna się ok. godz. 9.00.

W programie wycieczki jest zwiedzanie  Parku Narodowego Timanfaya, przejazd autokarem „trasą wulkanów”, Zatoka El Golfo z pięknie ukształtowanymi skałami, piękna panorama na północy wyspy oraz wizyta w niezwykłej jaskini Jameos del Aqua z oryginalnie zaprojektowanym wnętrzem.

Powrót ok. godz. 19.00.

Koszt wycieczki 44 E. Wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim.

 

Fuertewentura

Wyjazd ok. 9.00 po przeprawie  promowej (prom płynie ok. 0,5 h) i dotarciu na Furteventure następuje przejazd autokarem po wyspie. Odwiedza się miejscowości La Oliwa,  Betancuria, a także park Naturalny Wydm Corralejo, który jest jedną z najważniejszych atrakcji wyspy. Po drodze punkt widokowy wraz z karmieniem wiewiórek..

Koszt wycieczki 45 E. Wycieczka z przewodnikiem w języku angielskim i niemieckim.

 

Ciekawe miejsca

 

Arrecife

Arecife Lanzarote

Stolica wyspy bez specjalnego klimatu. Doskonały punkt widokowy z 17 piętra hotelu Arrecife Gran Hotel. Na 17 piętrze jest kawiarnia skąd roztacza się doskonały widok na całą okolicę.

Do Arrecife z Peuro Del Carmen można dojechać autobusem nr 03 za ok. 1,6 E. Przejazd trwa ok. 30 minut.

 

 

 

Teguse

Lanzarote

Dawna stolica wyspy. W każdą niedzielę odbywa się tam targ. Na terenie całego miasteczka porozkładane są stragany, na których można kupić wyroby miejscowego rzemiosła, sery, owoce, wyroby ze skóry oraz dużo innych mniej lub bardziej wartościowych rzeczy. Do Teguse można dojechać wypożyczonym samochodem lub autokarem. Bilety na autokar można kupić w punktach, które sprzedają wycieczki. Należy jednak wziąć pod uwagę, że bilet na autokar trzeba kupić z pewnym wyprzedzeniem, ponieważ zainteresowanie wśród turystów jest spore. Koszt biletu 4 E w obie strony.

Więcej fotek z Lanzarote