• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

Na Cyprze mówi się po rosyjsku

Cypr

Wyspa Cypr posiada wiele atrakcji, dla których warto ją odwiedzić. Jedną z nich są  jej walory krajobrazowe.  Można zobaczyć bardzo piękne zatoki morskie z plażą z białym piaskiem i łagodnym zejściem do ciepłego morza.

Szata roślinna charakterystyczna dla Bliskiego Wschodu z rosnącymi drzewami pieprzowymi i płonącymi akacjami. Dobra kuchnia z elementami charakterystycznymi dla kuchni greckiej i tureckiej oraz bliskowschodniej z dużą ilością warzyw i owoców. Ze względu na fakt, że wyspa była kilkadziesiąt lat pod patronatem brytyjskim jest tam szereg elementów specyficznych dla Wielkiej Brytanii. Pierwszym do czego się trzeba przyzwyczaić to lewostronny ruch . Trzeba sobie wyrobić inne odruchy wchodząc na jezdnię, lewą ręką zmieniać biegi w samochodzie, w inną stronę wjeżdżać na rondo itp. Inne są też gniazda elektryczne, które mają trzy bolce i do wszystkich polskich i europejskich urządzeń potrzebna jest odpowiednia przejściówka do kupienia w Polsce i na Cyprze.

Cypr posiada dobrze rozwiniętą bazę hotelową. Szczególnie dotyczy to miejscowości nadmorskich. Duża cześć hoteli wyposażona jest w baseny i przystosowana do dłuższego wypoczynku szczególnie wakacyjnego. Ze względu na wysoką temperaturę jaka panuje latem konieczne jest znalezienie hotelu z  klimatyzacją. W miejscowościach nadmorskich jest dobrze rozwinięta komunikacja autobusowa.  Bilet jednorazowy kosztuje 1,5 E, bilet jednodniowy 5 E, dzieci do 18 roku życia mają 50% zniżki. Bilety można kupić u kierowcy autobusu.

Więcej fotek z Cypru