• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

Hotel Montemar Pineda de Mar Costa Brava Hiszpania

Hotel MontemarHotel Montemar Pineda de Mar Costa Brava Hiszpania 3* położony w miejscowości Pineda de Mar na wybrzeżu Costa Brava w Hiszpanii.

Hotel umiejscowiony jest 5 minut spacerem od morza, gdzie jest bezpłatna, miejska plaża.

Na plaży w pobliżu hotelu nie ma leżaków ani parasoli. Jeżeli ktoś chce to musi się zabezpieczyć w te akcesoria we własnym zakresie. Przy plaży są natryski oraz boisko do siatkówki. Plaża jest piaszczysto-żwirowa. Dwie minuty drogi od hotelu znajdują się liczne sklepy oraz restauracje. Hotel nie należy do najnowszych, ale wszystkie urządzenia są sprawne. Łazienka wyposażona jest w wannę, oraz standardowe meble, sejf ( dodatkowo płatny), oraz telewizor. W pokojach jest indywidualnie sterowana klimatyzacja. Każdy pokój ma balkon. Pokoje są codziennie sprzątane wraz z wymianą ręczników. Trochę kłopotu sprawia karta służąca do otwierania drzwi do pokoju - nie za każdym razem działa. Ciekawym pomysłem jest wydanie każdemu gościowi hotelowemu posiadającemu formułę All kartonika papieru (ticket), który jest podstawą do wydania dowolnego napoju z baru, posiadanie tylko stosownej opaski na rękę nie wystarcza. Pomysł jest o tyle ciekawy, że każdy grzecznie odnosi szklankę do baru w celu odzyskania kartonika. Bar działa w godzinach 11.00-23.30 i serwuje wszystkie napoje bezalkoholowe typu cola, fanta itp. kawę i herbatę oraz piwo i mocniejsze alkohole. Na terenie hotelu znajduje się  średniej wielkości basen o max. głębokości 2 m oraz brodzik dla młodszych dzieciaków. Koło basenu rozstawiane są leżaki jednak ilość ich jest niewystarczająca i ok. godz. 9.30 wszystkie są już zajęte. Na terenie hotelu znajduje się też boisko do siatkówki oraz piłki nożnej i kosza. Hotel dysponuje także własnym parkingiem. Recepcja pracuje całą dobę.

Wyżywienie

Kuchnia hotelowa serwuje trzy podstawowe posiłki oraz przekąski miedzy wydawaniem dań głównych. Jakość oraz standard wydawanych posiłków jest na dobrym poziomie. Rygorystycznie jest kontrolowane posiadanie uprawnień do korzystania z danego posiłku - za każdym razem załoga hotelu sprawdza kartę posiłków oraz odnotowuje spożycie posiłku.

Hotel stanowi doskonałe miejsce wypadowe dla tych którzy lubią podróżować samodzielnie. W pięć minut spacerem docieramy na dworzec kolejowy, skąd możemy dotrzeć w 75 minut do Barcelony (bilet za 8,60 euro) pociągiem Renfe. Możemy tam też kupić bilety na połączenia mieszane kolejowo-autobusowe np. do Lloret de Mar czy Tossy de Mar.

Więcej fotek hotelu.