• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

Narcissos Hotel Apartments Cypr

Narcissios Hotel Apartments

Narcissios Hotel Apartments Cypr

Hotel Narcissos położony jest w spokojnej okolicy przy głównej drodze prowadzącej do miasta Protaras i Aya Napy. Do przystanku autobusowego można dojść w 3 minuty pieszo. Na Cyprze jest ruch lewostronny jeżeli wyjdziemy w lewo z hotelu dojedziemy do centrum Protaras a w prawo od hotelu usytuowany jest przystanek do Agia Napy. Do centrum Protaras można dojść w ok. 30 minut spacerem lub za ok. 10 minut dojechać autobusem.

Apartamenty w hotelu są wyposażone w aneks kuchenny z lodówką, kuchenką elektryczną, czajnikiem, garnkami, talerzami i sztućcami umożliwiającymi samodzielne przygotowywanie posiłków. Trzy minuty pieszo od hotelu znajdują się dwa markety, w których można kupić najpotrzebniejsze produkty. W hotelu jest jeden basen o głębokości 1,2-1,7 m z wydzielonym brodzikiem. Wokół basenu są bezpłatne leżaki i parasole. Do morza trzeba iść ok. 10 minut pieszo. Nie ma wyraźnie zaznaczonej drogi.

Nad morzem w najbliższej okolicy są trzy plaże usytuowane w zatokach z białym piaskiem i płytką wodą. Na plaży leżaki i parasole są odpłatne. Hotel serwuje wyżywienie w formie All. Na śniadanie 3 rodzaje wędliny typu polska mortadela i salami, jajka sadzone i na twardo, smażony bekon, fasola na ciepło, ser biały, pieczywo, tosty, kawa, herbata i soki. Miła formą jest wcześniejsze śniadanie (pół godziny wcześniej niż oficjalna godzina wydawania śniadań) w wersji okrojonej, szczególnie jest to ważne dla osób, które wybierają się na wycieczki zorganizowane. Obiad i kolacja kilka gatunków mięsa na ciepło, ziemniaki, frytki, makarony, lasange, warzywa, owoce i lody. Wybór potraw nie jest szczególnie duży, ale każdy znajdzie coś dla siebie i nie będzie głodny. Bar serwuje alkoholowe i bezalkoholowe napoje od godz. 10.00 do godz. 23.00 i prawie nie ma kolejek.

 W hotelu panuje miła niemal rodzinna atmosfera. Wszyscy są mili i uczynni. Klika razy w tygodni organizowane są animacje: pokaz tresowanych papug, pokaz tańców cypryjskich oraz muzyka na żywo. Hotel można polecić tym wszystkim, którym nie zależy na szczególnych luksusach ale cenią sobie luz i możliwość wyjścia wieczorem z hotelu na spacer czy do restauracji itp.

 

Wycieczki

Biuro Itaka proponuje klika wycieczek zorganizowanych.

Wycieczka do Nikozji wraz z przejazdem na stronę turecką do Kyrenii. Wycieczka dobrze zorganizowana z miłą przewodniczką panią Izą Teofilu, która w przystępny sposób przekazuje skomplikowane dzieje Cypru na przestrzeni lat oraz dzień dzisiejszy i sytuację ekonomiczną, zwyczaje itp. Wycieczka dość droga kosz 55 E, ale warto pojechać.

Wycieczki autokarowe do jakże rozreklamowanej Famagusty często nie odbywają się z powodu braku chętnych.

Podobną wycieczkę można zorganizować sobie statkiem po morzu wraz z oglądaniem z morza Famagusty i wybrzeża Protaras

Statek wpływa się do kilku pięknych grot , a także można się wykąpać  w morzu. Koszt wycieczki to 10 E. Statki wypływają dwa razy dziennie z mola w centrum Protaras.

Wycieczkę do Pafos można wykupić w kilku biurach turystycznych przy głównej ulicy w Protaras.

W programie samodzielne zwiedzanie Limasol i Pafos, skała Afrodyty z możliwością kąpieli w morzu. Koszt wycieczki 35 E. taka sama wycieczka proponowana przez Itakę kosztuje 65 E i różni się tylko brakiem polskiego przewodnika.

Z hotelu za ok. 20 minut można się dostać autobusem do parku przyrody na przylądku Capo Greco, gdzie jest szereg tras spacerowych. Można zobaczyć wiele urokliwych skał, z których można skakać do morza oraz chyba najbardziej znany element krajobrazu z Cypru tzw. „niebezpieczny most” zwany też „mostem zakochanych”.