• Akropol - Ateny
  • Widok, który trzeba zobaczyć na własne oczy...
  • Zakynthos - Zatoka Wraku
  • Koloseum - Rzym
  • Lizbona - zabytkowy tramwaj
  • Tulum Meksyk

Hotel RIU TEQUILA Playa del Carmen Meksyk

Hotel TequilaHotel RIU TEQUILA Playa del Carmen Meksyk

Hotel w kategorii 5* składa się z kilkunastu jednopiętrowych bungalowów położonych na dużym obszarze parku (lasu deszczowego). Zbudowany jest w stylu staromeksykańskim. Na terenie hotelu znajdują się dwie restauracje cztery bary, dwa baseny. Hotel nie leży bezpośrednio nad oceanem. Do oceanu można dojść wydzieloną drogą ok.10 minut pieszo lub przejechać pojazdem, który dowozi gości hotelowych na plażę. Można korzystać z całej bazy hotelu RIU Yukatan tzn. plaża, baseny, lunch, bary, siłownia itp. W tym hotelu znajduje się także gabinet lekarski. Pokój hotelowy składa się z części sypialno - rozrywkowej wyposażonej w biurko/szafkę, na którym stoi 32” telewizor LCD (kilkadziesiąt programów telewizyjnych ani jednego po polsku), wysokich łóżek, okrągłego stolika z fotelikami oraz części sanitarnej składającej się z pomieszczenia wyposażonego w umywalkę, suszarkę do włosów, dozownika z alkoholami, lodówki wraz z zawartością napojów chłodzących oraz piwa, szafy ubraniowej wyposażonej w sejf, żelazko wraz z deską do prasowania oraz parasol. Dozownik z alkoholami oraz zawartość lodówki jest wliczona w opcję All i jest uzupełniana raz na dwa dni bez dodatkowej opłaty. W tej części pomieszczenia znajduje się też WC oraz prysznic. Wyżej wymienione hotele znajdują się w wydzielonej "dzielnicy hotelowej” miejscowości Playa del Carmen.  Wstęp do „dzielnicy hotelowej” jest kontrolowany przez ochronę. Z tego też względu w okolicy hoteli jest spokojnie. Na ulicach spotyka się turystów wypoczywających w hotelach oraz pracowników tych hoteli oraz mieszkańców dzielnicy willowej.

W hotelu działa 24 godzinna recepcja. Cztery bary serwują najróżniejsze napoje alkoholowe i są otwarte do późnej nocy, oraz bar sportowy czynny całą dobę. Restauracje serwują jedzenie na wysokim poziomie. Do śniadania serwowane są soki ze świeżo wyciskanych owoców (co w Europie zwykle wymaga dodatkowej opłaty), do kolacji serwowane jest do stolików wino oraz piwo. Do kolacji zawsze jest jakieś danie ekstra np. pieczony indyk, ryba, owca itp. często organizowane są wieczory tematyczne wtedy jest możliwość skosztowania dań charakterystycznych dla np. kuchni japońskiej czy hiszpańskiej.

W hotelu jest bardzo aktywna grupa animatorów, którzy zachęcają wszystkich do brania udziału w grę w siatkówkę, bule, rzutki itp. Grupa ta organizuje wieczorami spektakle o wysokiej wartości artystycznej. Często są też organizowane koncerty zespołów muzycznych, cyrkowe itp.

Na terenie hotelu RIU Tequila żyją całe rodziny ostronosów oraz aguti, co jest dodatkową atrakcją. W hotelu RIU Yukatan żyje stado małp, które mieszkają w koronach drzew i często można ich zobaczyć na dachach hotelu.

Hotel można polecić nawet najbardziej wymagającym turystom. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się oraz posiadający małe dzieci powinny dokonać rezerwacji pokoju hotelowego na parterze. W hotelu mieszka mnóstwo Amerykanów, Kanadyjczyków, Niemców i Anglików. Do centrum Playa del Carmen na 5 Avenide (główna ulica) można się dostać pieszo chodnikiem  za ok. 45 minut lub dojechać taksówką. Przejście plażą zajmuje ok. godziny, taksówka jedzie ok. 10 minut i kosztuje to ok. 100 peso (30 zł.). W „mieście” jest ogromna ilość barów, restauracji, sklepów różnych branż, kantorów wymiany walut itp. głównie nastawionych na turystów. Jest też port promowy skąd można popłynąć na wyspę Cozumel oraz dworzec autobusowy. W mieście Playa del Carmen, w którym mieszka ok. 200 tyś. mieszkańców są też zwykłe sklepy i gorsze jakościowo bary dla mieszkańców miasta. 

Więcej fotek hotelu.